Jak aplikować perfumy, aby działały jak najdłużej?

Posiadasz perfumy o pięknym zapachu i chcesz, aby utrzymywał się jak najdłużej? Poznaj nasze sposoby, jak prawidłowo używać perfum, by ich aromat się nie ulatniał. Istotna jest nie tylko ilość zużywanych perfum, ale także miejsce na ciele, gdzie je aplikujemy. Przestrzegając kilku zasad, możesz mieć pewność, że ulubione perfumy będą cieszyły Twoje zmysły przez cały dzień.

Jak aplikować perfumy?

Jedna z najważniejszych zasad stosowania perfum mówi, że należy je aplikować z umiarem. Powszechne wydaje się przekonanie, że im więcej psiknięć, tym zapach będzie trwalszy i bardziej wyczuwalny. Tymczasem wystarczy tylko kilka razy nacisnąć pompkę, aby zapach perfum na długo pozostawał na naszej skórze. Ważne jest, aby nakładać perfumy zaraz przed włożeniem ubrania, dzięki czemu mogą stopniowo zadziałać na skórę.

Gdzie aplikować perfumy?

Warto wiedzieć, że perfumy szybko ulatniają się z odzieży, dlatego trzeba je aplikować na przeguby dłoni, kark, skronie, szyję, dekolt, zgięcie kolan i łokci, a także miejsca pod piersiami i pomiędzy nimi. To w tych punktach mają najdłuższą trwałość. Nie należy jednak spryskiwać wszystkich wymienionych miejsc. Wystarczy wybrać trzy z nich i pozwolić na to, aby zapach delikatnie rozniósł się po całym ciele.

Utrwalenie zapachu za pomocą innych produktów

Jeśli chcemy, aby zapach naszych ulubionych perfum utrzymywał się na skórze jak najdłużej, należy w pierwszej kolejności dobrze ją przygotować. Skóra powinna być czysta i sucha, co ważniejsze należy uważać, aby aromat perfum nie połączył się z zapachem żelu pod prysznic lub innych aromatyzowanych kosmetyków do pielęgnacji ciała. Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji jest stosowanie żeli i balsamów z tej samej linii. Używanie produktów o tym samym aromacie pozwala w prosty sposób utrwalić swój ulubiony zapach, który dzięki temu jest bardziej intensywny i dłużej wyczuwalny. Sprawdź więcej sposobów na to, jak przedłużyć trwałość perfum.

Jak nakładać perfumy za pomocą mgiełki?

Jedną z metod rozprowadzania zapachu jest użycie mgiełki. Polega ona na spryskaniu perfumami przestrzeni znajdującej się przed nami. Następnie należy wejść w powstały „opar”. Taki sposób pomaga utrzymać zapach perfum na dłużej, jednak ma również swoje wady. Nie jest do końca ekonomiczny, ponieważ dla uzyskania lepszych efektów, czynność trzeba kilkakrotnie powtórzyć, co wiąże się z większym zużyciem kosmetyku.

Gdzie aplikować perfumy, aby utrzymały się najdłużej?

Jednogłośnie można stwierdzić, że głównym pochłaniaczem zapachów są nasze włosy. To na nich utrzymuje się najwięcej woni, dlatego warto pamiętać, że podczas aplikowania swoich ulubionych perfum trzeba spryskać nimi także kosmyki włosów. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie u kobiet z długimi włosami, gdzie podczas każdego, nawet delikatnego ruchu, zmysłowy aromat unosi się w powietrzu.

Inną często stosowaną przez kobiety sztuczką utrwalenia zapachu jest spryskiwanie ubrań. Czy jest to dobra metoda? Można stwierdzić, że ma wiele zwolenniczek, które ją praktykują. Wszystko zależy od rodzaju tkaniny. Piękny aromat najdłużej utrzymuje się na naturalnych materiałach, takich jak bawełna lub len. Natomiast niektóre substancje chemiczne zawarte w kosmetyku w połączeniu z delikatną tkaniną mogą spowodować jej odbarwienie. Ponadto warto wybierać do perfumowania ciała wyłącznie oryginalne perfumy, które wraz z prawidłową aplikacją dają gwarancję długotrwałych efektów, dzięki czemu piękny zapach towarzyszy nam przez cały dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *