10 sposobów jak przedłużyć trwałość perfum

Ulubione zapachy mogą po pewnym czasie wydawać się mniej intensywne i sprawiać, że przestajemy czuć ich błogą woń przez cały dzień. Podpowiadamy, jak przedłużyć trwałość perfum za pomocą skutecznych tricków, by nie musieć ”wylewać” na siebie większej ilości kosmetyku i zachować doskonały zapach na dłużej. Sprawdź!

Spryskuj odpowiednie miejsca

Właściwa aplikacja perfum jest bardzo ważna, jeśli chcemy przedłużyć ich trwałość. Pamiętajmy, że zapachy wchodzą w reakcję z naszą skórą i pod wpływem ciepła uwalniają nutę bazową i nutę serca. Dlatego też najczęściej wykonuje się aplikacje w takich miejscach, w których najintensywniej pulsuje krew. Należą do nich obszary na szyi, skroniach czy nadgarstkach. Dodatkowo możemy również spryskać miejsca tu za uszami, w okolicach pępka czy w zagłębieniach między piersiami. W tych obszarach nasze ciało wytwarza więcej ciepła, dzięki czemu zapach pozostanie trwały na dłużej. Dowiedz się więcej o tym, gdzie aplikować perfumy.

Odpowiednio nawilżaj skórę

Zapach znacznie dłużej utrzymuje się na tłustej i dobrze nawilżonej skórze niż na suchej, dlatego warto dbać o jej odpowiednie nawilżenie. Warto wypracować sobie ten nawyk po kąpieli, by za każdym razem nałożyć balsam lub krem. Pamiętajmy jednak o niekorzystnym mieszaniu się aromatów, które mogą do siebie nie pasować, dlatego do nawilżenia bezpieczniej będzie zastosować kosmetyk bezzapachowy. Znanym trickiem jest posmarowanie wazeliną miejsc, na które pryskamy perfumami. Cząsteczki perfum wnikają w preparat, a pod wpływem ciepła zaczynają się uwalniać, dzięki czemu zapach pozostaje intensywny przez długi czas. Konsystencja wazeliny jest bardzo tłusta, a dodatkowo bezzapachowa.

Co zrobić, żeby perfumy dłużej się utrzymywały? Wybierz najlepsze stężenie

Decydując się na konkretny zapach, warto zwrócić uwagę, jakie posiada stężenie. Perfumy i wody perfumowane posiadają najwyższe stężenie olejków i esencji zapachowych, bo na poziomie 25%-43% olejków zapachowych w 90-96% alkoholu. Woda perfumowana natomiast ma 10-25% rozpuszczonych w 90% alkoholu. Woda toaletowa zawiera jedynie 5-10% olejków w 60-85% alkoholu. Jeżeli zależy nam na trwałości perfum, wybierajmy te o najwyższym stężeniu olejków.

Zdecyduj się na produkty z tej samej linii zapachowej

Konkretny zapach pozostanie z nami na dłużej, jeśli będziemy stosować również kosmetyki pielęgnacyjne o tych samych aromatach. Najlepiej zdecydować się na preparaty z linii uzupełniających. Połączenie żelu po prysznic, balsamu do ciała i perfum o tym samym aromacie pozwoli cieszyć się ulubioną wonią przez długi czas.

Zwróć uwagę na odpowiednią odległość

Właściwa odległość przy aplikacji ma znacznie, ponieważ spryskujemy wtedy znacznie większą powierzchnię skóry lub ubrań. Spryskiwanie w określonych miejscach, które wytwarzają najwięcej ciepła, będzie zatem bardziej efektywne, ponieważ stworzymy wtedy punktową mapę zapachową na całym ciele, dzięki czemu woń będzie się unosić przez długi czas.

Aplikuj perfumy na olejek

Na skórze tłustej i mieszanej zapach utrzymuje się dłużej, natomiast jeśli nie jesteś posiadaczką takiej cery, warto wspomóc się odpowiednimi olejami. W miejscach, w których najczęściej aplikujemy perfumy wystarczy nałożyć olejek neutralny zapachowo, taki jak makadamia, jojoba czy awokado. Następnie spryskujemy te miejsca perfumami i volia – efekt gwarantowany na dłużej!

Nie wyrzucaj pustej buteleczki

Buteleczkę z wykorzystanych perfum możesz zastosować jako zapach do ubrań, wkładając ją otwartą do szafy lub do szuflady. Dzięki temu ubrania otulą się ulubioną wonią na dłużej.

Spryskuj 2-3 razy w ciągu dnia

Jeśli mamy wrażenie, że nasz zapach nie jest już wyczuwalny, warto spryskać się ponownie. Ważne jest jednak, by zrobić to kilka razy dziennie, stosując małe dawki, niż raz dziennie bardzo obficie.

Wybierz inny zapach

Wiesz, jak przedłużyć zapach perfum, ale nic nie działa? Być może warto wybrać inny zapach! Perfumy kwiatowe czy morskie zawierają mniejsze skoncentrowanie olejków eterycznych, dlatego możemy też zdecydować się na wyraziste zapachy, które będą bardziej wyczuwalne, takie jak korzenne lub orientalne. Doskonale sprawdzą się nuty żywicy, paczuli czy zapachy z dodatkiem aldehydów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *