Wybierane przez nas perfumy mają wpływ zarówno na nasze samopoczucie, jak i to, w jaki sposób odbierają nas inni. Wybór odpowiednich perfum do pracy może stanowić wyzwanie. Z jednej strony, zapach jest wyrazem indywidualnego stylu i osobowości, ale z drugiej – w środowisku biurowym trzeba zachować umiar i wyczucie. Jak więc znaleźć idealny zapach do pracy? W tym artykule przyjrzymy się różnym rodzajom perfum, które sprawdzą się w biurze, zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Zapraszamy do lektury!

Perfumy do pracy – na co zwrócić uwagę przy wyborze zapachu do biura?

Wybierając perfumy do pracy, warto pamiętać, że biuro to miejsce, gdzie spotykasz różne osoby o różnych preferencjach i o innej wrażliwości na zapachy. Właściwy wybór zapachu jest ważny, aby nie zakłócać harmonii w miejscu pracy i nie przeszkadzać współpracownikom. Duszący zapach, użyty w zbyt dużej ilości, może być bardzo uciążliwy dla innych osób, które będą musiały wdychać zapach przez 8 godzin. 

Dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będą delikatne i subtelne perfumy do pracy. Warto także wybrać zapachy z nieco mniejszą projekcją i trwałością, niż np. perfumy wieczorowe na specjalne wyjścia. Powinny to być zapachy raczej neutralne, które nie będą dominować i zbyt intensywnie pachnieć w pomieszczeniu.

eleganckie perfumy do pracy

Perfumy damskie do pracy

Dla kobiet poszukujących perfum do pracy ważne będzie znalezienie równowagi między elegancją, a subtelnością. Zapach nie powinien być zbyt słodki i ciężki, aby nie był duszący w odbiorze. Dobrym wyborem będą kompozycje kwiatowo-owocowe, lub świeże zapachy z nutami cytrusowymi. Poniżej przygotowaliśmy nasze propozycje damskich perfum do pracy.

K265 Beachh Angeel Summer Vicsecrt

Ta kompozycja to połączenie kwiatowych i wodnych nut zapachowych, dzięki czemu jest bardzo lekka. W nutach głowy znajduje się mandarynka, gruszka i akord morski, natomiast w nucie serca wszystko uzupełnia lekko słodka w zapachu lilia. Ten zapach to idealny wybór do biura – jest lekki i elegancki jednocześnie!

K176 Sexy Graffitti Escad 

Jeśli gustujesz w zapachach kwiatowo-owocowych, ten perfum z pewnością przypadnie ci do gustu! W nutach głowy nie zabraknie świeżych nut, jak grejprfut czy mięta, dzięki czemu te perfumy sprawdzą się także do pracy. W nutach serca czekają piekne kwiaty, jak konwalie, piwonie czy fiołki – dzięki nim, zapach jest bardzo uroczy i kobiecy.

Perfumy męskie do pracy

Dla panów do pracy również sprawdzą się lekkie kompozycje. Na pewno warto unikać tutaj bursztynu, piżma, czy innych ciężkich i orientalnych nut zapachowych. Męskie perfumy do biura powinny być świeże, mogą być oparte na nutach drzewnych, wodnych, czy ziołowych. Warto także przyjrzeć się kompozycjom zawierającym w sobie nutę grejpfruta, który bardzo fajnie orzeźwia męskie zapachy.

M003 Aqua Giio Gio Armn

Ta kompozycja to absolutny klasyk spośród męskich zapachów i jeden z naszych bestsellerów. Oparty jest na nutach cytrusowych i morskich, już przy otwarciu przywodzi na myśl morską bryzę, orzeźwienie i spokój. To bardzo uniwersalny męski zapach, który można wykorzystać na różne okazje, np. w trakcie podróży czy letnich wyjść. 

M219 Icee Maan Jimycho

Doskonały męski zapach do biura, który łączy w sobie nuty drzewne z orzeźwiającymi cytrusami. W nutach głowy mamy bergamotkę, cytron oraz mandarynkę, które odpowiadają za lekkość tego zapachu. Natomiast w nutach głowy znajdziemy m.in. cedr i jabłko, które stanowi doskonałe uzupełnienie dla cytrusów i nut drzewnych.

Podsumowanie

Wybór perfum do pracy powinien opierać się na subtelności, neutralności i umiarkowanej trwałości. Zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn istnieje wiele opcji zapachowych, które mogą pasować do biurowego środowiska. Kluczem jest znalezienie równowagi między osobistymi preferencjami a komfortem współpracowników. Wybieraj zapachy, które są delikatne, świeże i eleganckie, dzięki czemu nie będą duszące i ciężkie dla innych osób dzielących z tobą pokój w biurze.

Najlepsze perfumy do pracy dla niej i dla niego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *