Drzewo sandałowe - jaki to zapach i z czym łączyć?

Zapach drzewa sandałowego należy do ekskluzywnych woni, ponieważ doskonale  podkreśla elegancję i sprawia, że możesz poczuć się wyjątkowo. Zaliczany jest do bestsellerów wśród zapachów do domu, ponieważ  skradł serca wielu osób. Jak pchnie drzewo sandałowe? Posiada intensywny i mocny zapach drzewa, który jest przełamany słodką nutą. Jednocześnie jest przyjemny oraz świeży, dlatego sprawdzi się do wielu domowych pomieszczeń. Drzewo sandałowe ma właściwości relaksujące i uspokajające, dlatego odświeżacze i dyfuzory o tym zapachu warto rozmieścić w różnych miejscach w  domu, tak aby zapach unosił się w każdym pomieszczeniu i zapewniał spokój i wyciszenie po ciężkim dniu pracy.

Do czego wykorzystywane jest drzewo sandałowe?

 

Drzewo sandałowe wykorzystywane jest często w aromaterapii ze względu na działanie uspokajające. Ze względu na swoje właściwości poprawiające nastrój, zmniejszające niepokój i lęk ma właściwości antydepresyjne. Drzewo sandałowe bardzo często jest dodawane do olejków i balsamów, aby stworzyć zapachy w zestawieniu z woskiem pszczelim. Na rynku można spotkać również perfumowane odświeżacze powietrza do domu aromatyzowane drzewem sandałowym. To znakomita propozycja dla osób, które pragną, aby w ich przestrzeni domowej lub biurowej unosił się drzewny i słodki aromat.

Warto mieć pod ręką perfumowany odświeżacz, który wprowadzi do Twojego pomieszczenia spokój i harmonię. Dzięki niemu w szybki sposób odświeżysz pomieszczenie, w którym aktualnie przebywasz. Ponadto w sklepach dostępne są zapachy do auta z nutą drzewa sandałowego, które redukują poziom stresu. Dzięki nim podróż stanie się  spokojniejsza.

Drzewo sandałowe – właściwości

 

Zapach drzewa sandałowego kojarzy się z egzotycznym krajem. Posiada bogaty i balsamiczny aromat, który jest jednocześnie świeży oraz przyjemny. Drzewo sandałowe często używane jest w męskich perfumach. Z czym łączyć drzewo sandałowe? Znakomicie współgra z bergamotką, szałwią lub goździkami. Co ważniejsze, olejek wydobywany z drzewa sandałowego ma niesamowite właściwości — jest znany jako produkt relaksujący ciało i umysł. Bardzo często wykorzystywany jest podczas aromaterapii i pomaga w zwalczaniu stanów lękowych. Dzięki niemu łatwo można pozbyć się napięcia w ciele, a także wspomóc regenerację po intensywnym wysiłku. Jest również często wykorzystywany podczas medytacji, ponieważ wycisza umysł, pomaga w skupieniu i koncentracji. Zapach drzewa sandałowego ma bardzo szerokie zastosowanie i zalecany jest szczególnie osobom, które prowadzą intensywny tryb życia. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *