Zapachy nie mają płci – takim założeniem cechują się producenci perfum unisex, komponujący zapachy, które mogą się spodobać każdej osobie, niezależnie od jej płci. Nietrudno zauważyć, że wiele perfum obecnych na rynku, które dedykowane są konkretnie mężczyznom lub kobietom, ma bardzo powtarzalne nuty zapachowe, które nie trafiają do każdego. Spora część kobiet ma już zdecydowanie dość słodkich, kwiatowych aromatów, z kolei wielu mężczyzn chciałoby pachnieć delikatniej, niż pozwalają im na to typowo męskie kompozycje zapachowe. Dzięki perfumom unisex ludzie nie muszą się już ograniczać do podążania za utartymi schematami – mogą wybierać takie zapachy, jakie najbardziej im odpowiadają. Co to znaczy perfumy unisex, skąd się w ogóle wzięły i jakich zapachów możesz się spodziewać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w tym artykule.

Perfumy unisex – co to jest?

Na to pytanie właściwie zdążyliśmy już częściowo odpowiedzieć we wstępie do tego artykułu, ale w tym miejscu postaramy się nieco ten temat rozszerzyć. Perfumy unisex to takie, które nie są odgórnie przeznaczone do stosowania przez konkretną płeć. Ich kompozycje zapachowe są całkowicie neutralne – pasują zarówno mężczyznom, kobietom jak i każdej innej osobie. Perfumy unisex są świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy nie czują się związani z zapachami stricte damskimi lub męskimi i znacznie bardziej wolą inne, zróżnicowane kompozycje

To oczywiście nie sprawia, że dane nuty zapachowe będą rozwijały się w taki sam sposób na męskim i damskim ciele. Naturalne feromony, które posiada każdy z nas, silnie wpływają na ostateczny zapach, jaki będziesz odczuwać po użyciu danych perfum.

perfumy unisex co to jest?

Skąd się wzięły perfumy unisex?

Wiesz już, co to znaczy perfumy unisex. Ale czy domyślasz się, dlaczego powstały? Znamienny jest fakt, że perfumy unisex to nie jest nowy pomysł – takie zapachy są znacznie starsze od podziału perfum osobno na męskie i damskie.

Kiedy perfumy powstały (a historia ich pierwszych wersji sięga nawet czasów starożytnych), były towarem luksusowym, na który mogli sobie pozwolić wyłącznie arystokraci, kapłani i osoby z wyższych sfer. Początkowo używano perfum głównie podczas różnorodnych obrzędów religijnych i tych związanych z władzą – nikt nawet nie myślał o tym, aby perfumować samego siebie. Kiedy na przełomie średniowiecza i renesansu coraz częściej pojawiały się kompozycje zapachowe kierowane do jednostek, podział na damskie i męskie zapachy nadal nie był potrzebny ze względu na bardzo wysokie ceny, a zatem niewielkie zapotrzebowanie. Dopiero XIX wiek, który bardzo dbał o podkreślanie różnic między mężczyznami a kobietami, wprowadził również podział zapachów na męskie i damskie. W tamtym okresie stopniowo powstawała także koncepcja reklamy, a producenci perfum zrozumieli, że określenie grupy odbiorców umożliwi łatwiejszą sprzedaż produktów.

Dlaczego zatem perfumy unisex wracają dzisiaj do łask? Okazuje się, że nie wszyscy zgadzają się z tymi podziałami – niektórym kobietom znacznie bardziej podobają się zapachy męskie i na odwrót. Obecność perfum unisex na rynku umożliwia także większą swobodę w zakresie identyfikacji płciowej oraz pozwala lepiej wyrazić swoją tożsamość.

Jakie kompozycje zapachowe znajdziesz wśród perfum unisex?

Kiedy myślisz o tym, co to znaczy perfumy unisex, zastanawia Cię również, jakich kompozycji zapachowych możesz się spodziewać? Możliwości są właściwie nieograniczone! Nie znajdziesz tutaj jednak raczej klasycznych, kwiatowych zapachów, popularnych wśród kobiet, ani ciężkich, orientalnych aromatów kojarzonych głównie z mężczyznami. Możesz za to natknąć się na:

  • orzeźwiające, cytrusowe kompozycje, w sam raz na lato;
  • niestandardowe połączenia, takie jak orientalne przyprawy z delikatną kwiatową wonią;
  • zapachy inspirowane danymi zjawiskami pogodowymi, miejscami czy emocjami.

Perfumy unisex pozwalają eksperymentować z aromatami i tworzyć nowe, intrygujące kompozycje. Jeśli interesują Cię zapachy unisex, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą niszowych zapachów, stworzonych na bazie olejków eterycznych. Są trwałe, pasują każdemu i pozwalają wyróżnić się z tłumu. O tym, jak pachną, warto przekonać się na własnej skórze.

Najpiękniejsze niszowe perfumy unisex w ofercie Loris 

-55%
Original price was: 199,90 zł.Current price is: 89,90 zł.
-55%
Original price was: 199,90 zł.Current price is: 89,90 zł.
-40%
Original price was: 149,90 zł.Current price is: 89,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *