Biuro to miejsce, w którym potrzebujemy skupienia, a często również pobudzania i kreatywność. Dlatego pożądane są rozwiązania mające możliwie w jak największym stopniu zminimalizować stres, który w pracy towarzyszyć może nam niestety nawet codziennie. Sprawdźmy więc, jaki zapach do biura wybrać, aby praca była przyjemniejsza i łatwiejsza. Serdecznie zachęcamy do lektury!

W jaki sposób wybrać zapach do biura?

Zanim zdecydujemy się na konkretną kompozycję warto pamiętać o kilku kwestiach. Trzeba mieć na uwadze to, że preferencje zapachowe są subiektywne. Więc warto skonsultować się z pozostałymi pracownikami, zanim zdecydujemy się na konkretny zapach do biura. Ważne jest także, aby zachować umiar i nie używać zbyt intensywnych aromatów, które mogą być uciążliwe dla niektórych osób i powodować np. ból głowy. Dlatego najlepiej zdecydować się na kompozycje subtelne, które będą jedynie tłem i nie będą dominować we wnętrzu w nieprzyjemny sposób.

Propozycje zapachów do biura

Jaki zapach do biura

1. Pobudzające cytrusy

Cechą charakterystyczna nut cytrusowych jest to, że jednocześnie mogą i pobudzać, i koić. Generalnie jednak korzystnie wpływają na koncentrację i poprawiają poziom energii. Mogą więc pomóc zwłaszcza do rozbudzenia w godzinach porannych, ale także popołudniem, gdy u większości osób spada poziom energii. Dzięki ekspozycji na takie nuty może okazać się, że nie będziemy potrzebować kolejnej filiżanki kawy!

Aby osiągnąć taki efekt, polecamy zapach Cytryna dostępny w formie eleganckich patyczków.

2. Kawowa energia

Jeden z najbardziej pobudzających i energetyzujących zapachów to bez wątpienia kawa. Aromat ten lubią nawet te osoby, które na co dzień jej nie piją. Dlatego też jest to bardzo dobry wybór do miejsc, w których niezbędne jest skupienie oraz koncentracja, takich jak właśnie biura. Kawowy zapach także dostępny jest w naszej ofercie. Polecamy go jednak nie tylko do biur, ale również do domów, zwłaszcza gdy pracujemy zdalnie albo hybrydowo.

Dowiedz się więcej o tym, jak znaleźć swój zapach perfum do wnętrz, aby czas spędzany w naszych przestrzeniach był jak najprzyjemniejszy.

3. Lawendowe ukojenie 

Lawenda słynie z właściwości uspokajających i kojących. Dlatego też jest polecana zawsze, gdy chcemy się zrelaksować oraz zmniejszyć stres. Często jest to właśnie przestrzeń biurowa, w której niestety wiele osób jest narażonych na stresory utrudniające codzienne funkcjonowanie. Ukoić może je właśnie lawenda, często łączona z innymi, przyjemnymi zapachami. Przykładem jest kompozycja zapachowa Lawenda & Piżmo, która dodaje dobrej energii, a przy tym łagodzi różnego rodzaju napięcia organizmu.

4. Drzewo sandałowe na kreatywność

Drzewo sandałowe ma charakterystyczny i delikatny zapach, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wśród gamy olejków eterycznych i naturalnych substancji aromatycznych. Jest jednocześnie słodki i drewniany, a to połączenie daje mu wyjątkowy aromat, który jest subtelny i relaksujący. Przy tym może nawet pobudzać kreatywność! Czyż istnieje lepsza mieszanka do biura?

5. Poprawiające nastrój białe kwiaty 

Jaki jeszcze zapach do biura wybrać? Świetną propozycją do takich przestrzeni są też kompozycje z białymi kwiatami, np. z jaśminem, tuberozą oraz gardenią. Korzystnie wpływają nie tylko na pracowników, ale mogą także pomagają w przypadku spotkań biznesowych. Mogą przykładowo dodawać atmosfery elegancji i prestiżu, dlatego też warto wykorzystywać je podczas wizyt ważnych kontrahentów.

6. Uniwersalna zielona herbata

W naparze herbacianym są składniki, które jednocześnie pobudzają (kofeina, zwana również teiną), jak i uspokajają. Takie działanie ma jednak nie tylko sam napar, ale po prostu jego zapach. Właśnie dlatego mieszanki zapachowe z zieloną herbatą do doskonały wybór do biur, ale także do domów, gdy potrzebujemy ukojenia po trudnym dniu w pracy. 

Jaki zapach do biura? Podsumowanie

Odpowiednio dobrane zapachy mogą sprawić, że czas spędzony w pracy stanie się znacznie przyjemniejszy. Największą trudnością jest jednak wybór takich kompozycji, które będą odpowiadać nie tylko nam, ale również pozostałym członkom zespołu. Nasza oferta produktowa jest jednak na tyle szeroka, że każdy team znajdzie coś dla siebie.

Zapachy, które sprawią, że Twoje biuro będzie pięknie pachniało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *