Zapach kota w domu może być nieprzyjemny ze względu na sierść, która rozkłada się i zatrzymuje w różnych miejscach. Dodatkowo nieczystości pozostające zarówno w kuwecie, jak i na meblach, mogą przyczynić się do utrzymywania nieprzyjemnej woni. Sprawdźmy więc, jak zlikwidować zapach kota w domu i jednocześnie sprawić, że wnętrza będą pachnieć naprawdę przyjemnie. Serdecznie zachęcamy do lektury!

1. Odpowiednia dieta kota

Okazuje się, że absolutnie kluczowe znaczenie ma to, czym karmimy naszego zwierzaka. Powinny to być wysokiej jakości karmy z dużą ilością białka, na których nie należy oszczędzać. Trzeba bowiem pamiętać, iż koty są mięsożercami i ich układy pokarmowe nie są przystosowane do trawienia pokarmów roślinnych. Dlatego też zbyt dużo węglowodanów w diecie to problem z fermentowaniem pożywienia i tym samym bardzo nieprzyjemnym zapachem. Dlatego też to właśnie pokarm jest na naszej liście pierwszym sposobem na to, jak zlikwidować koci zapach w domu w dłuższym okresie czasu.

2. Pochłaniacze zapachów

Jeśli nasz zwierzak jest dopiero na etapie zmiany sposobu ożywiania, to koniecznie trzeba zainwestować w skuteczne pochłaniacze zapachów. Przykładem są produkty dodawane do kuwet, które mają za zadanie neutralizować woń, ale przy tym oczywiście nie szkodzić pupilom. 

Z naszego bloga dowiesz się jeszcze więcej o tym, co pochłania zapachy w sposób skuteczny i szybki, ale i naturalny.

3. Pranie tkanin

Trzeba pamiętać, że wszelkie zapachy bardzo intensywnie chłoną różnego rodzaju tkaniny. Dlatego też w przypadku zwierzaków przebywających w domu należy nieco częściej prać materiały, które nas otaczają. Chodzi tutaj zwłaszcza o pościele oraz koce, w których koty chętnie przebywają. Dlatego też warto prać je minimum raz w tygodniu w odpowiednich środkach antybakteryjnych i neutralizujących nieprzyjemne zapachy.

Jak zlikwidować koci zapach w domu?

4. Regularne wietrzenie wnętrz

To sposób prosty, szybki i w wielu przypadkach… niezawodny. Wietrzenie nie może być przeprowadzane jednak dopiero wtedy, gdy w pomieszczeniach jest bardzo nieprzyjemny zapach. Najlepiej wykonywać je wcześniej po to, aby nie dopuszczać do jego powstawania. Wietrzyć trzeba oczywiście również zimą, najlepiej intensywnie przez kilka minut rano i wieczorem. Jeśli natomiast w naszym miejscu zamieszkania mamy problem ze smogiem, to po wietrzeniu najlepiej włączyć oczyszczacz powietrza, który pochłonie ewentualne zanieczyszczenia, ale i dodatkowo odświeży wnętrze.

5. Patyczki zapachowe

Odpowiednia dieta kota, inwestycja w pochłaniacze zapachów i wietrzenie. Baza za nami, czas więc na to, aby wypełnić nasze pomieszczenia możliwie jak najbardziej przyjemnymi aromatami. Świetnym sposobem, aby to zrobić, są patyczki zapachowe do domu. Doskonale wyglądają jako dekoracja, ale też są niezwykle skuteczne w neutralizowaniu nieprzyjemnych zapachów, w tym również naszych pupili.

Takie patyczki są umieszczane w butelce z płynem perfumowanym, który może zawierać olejki eteryczne lub inne substancje zapachowe. Patyczki stopniowo wchłaniają płyn, a następnie uwalniają go powoli do powietrza. Sprawia to, że pomagają utrzymać świeży zapach w pomieszczeniu przez dłuższy czas, ale bez wrażenia przytłoczenia. Dlatego też są bezpieczne zarówno, gdy w domu są dzieci, jak i pupile.

6. Perfumowane odświeżacze

Perfumowane odświeżacze powietrza to inne produkty, aniżeli neutralizatory zapachów do kuwet. Cechuje je jednak podobna łatwość stosowania oraz błyskawiczny efekt. Produkty dostępne w naszej ofercie idealnie nadają się do błyskawicznego odświeżania powietrza, ale także tkanin. Wystarczy zaaplikować niewielką ilość preparatu na wybraną powierzchnię oraz cieszyć się bardzo przyjemnym zapachem unoszącym się we wnętrzach. Warto wybrać te, które będą nie tylko neutralizować wonie, ale także dawać efekt uspokajający (np. lawenda) lub pobudzający (np. cytrusy).

Dowiedz się, jakie zapachy ułatwiają zasypianie oraz w jaki sposób je aplikować, aby zapewnić sobie szybszą regenerację nocą.

Jak pozbyć się zapachu kota w domu? Podsumowanie

Jak widać istnieje wiele sposobów na to, jak zlikwidować koci zapach w domu. Kluczowe jest jak widać zapobieganie oraz zadbanie o to, aby wnętrza w sposób regularny były wypełnione bardzo przyjemnymi nutami zapachowymi. Takie produkty dostępne są oczywiście w naszej ofercie. Sprawdź je już teraz!

Perfumy do domu, które pomogą Ci pozbyć się najgorszych zapachów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *