Jak utrzymać ładny zapach w domu?

Piękne zapachy odgrywają ważną rolę w życiu każdego człowieka. Wpływają na poprawę nastroju, lepsze samopoczucie i nierzadko przywołują miłe wspomnienia. Obecnie ładny zapach w domu to coś więcej – aromaty wpływają na atmosferę panującą w mieszkaniu, definiują charakter wnętrza i sprawiają, że kojarzy się ono pozytywnie. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak utrzymać piękny zapach w domu.

Jak utrzymać ładny zapach w domu z zapachowymi świecami?

Aby utrzymać przyjemny zapach w domu, wiele marek oferuje pięknie pachnące akcesoria przeznaczone do wszystkich wnętrz. Należą do nich różnorodne świece zapachowe czy woski, które mają różnorodne aromaty. Akcesoria te sprawiają, że w mieszkaniu nie tylko pięknie pachnie, ale jest równie przytulnie. Ekskluzywne świece zapachowe mogą być ozdobą dziennego pokoju lub sypialni. Niezależnie od ich rozmiaru intensywność spalania i wydzielania zapachu pozostaje niezmienna. Zapachowe świece również można z łatwością stworzyć samodzielnie. Potrzeba do tego sojowego wosku, knota, olejku eterycznego o ulubionym zapachu i niewielkiego słoiczka. Świece DIY można ozdobić wybranymi przez siebie elementami np. goździkami, suszoną skórką pomarańczy czy cytryny.

Obecnie na rynku coraz większą popularność zdobywają woski zapachowe. Podgrzewa się je w specjalnych kominkach zwanych tealightami. Przed użyciem wosk należy pokruszyć, a następnie umieścić go w specjalnej miseczce. Akcesoria pozwalają na stworzenie własnej, unikalnej kompozycji zapachowej. Charakteryzują się wysoką trwałością aromatów.

Jak utrzymać ładny zapach w domu z dyfuzorami zapachowymi?

Znane i lubiane przez wielu dyfuzory z patyczkami zapachowymi nie mają sobie równych. Można je ustawić niemal wszędzie, ponieważ pięknie wyglądają i nie wymagają większego zainteresowania. Dyfuzory zapachowe mają piękne kształty – poczynając od zwykłych plastikowych produktów, a kończąc na finezyjnych, szklanych wazonach. W ich przypadku zaleca się obracać co 5 dni pałeczki umieszczone w olejku eterycznym. Akcesorium bezustannie wydziela zapach, sprawiając, że mieszkanie pachnie pięknie przez cały czas.

Ładny zapach w domu z nawilżaczem powietrza

Walcząc z suchym powietrzem, zimą warto umieścić na kaloryferach ceramiczne nawilżacze do powietrza. Cechują się one minimalistycznym designem, więc pełnią funkcję zarówno praktyczną, jak i estetyczną. Jeśli chcesz, by w Twoim mieszkania wciąż unosił się intensywny aromat – uzupełnij nawilżacz powietrza i dodaj do niego kilka kropli ulubionego olejku eterycznego. Aromat w ciągu kilku godzin na stałe zagości w pokojach.

Regularne sprzątanie

Chcąc utrzymać ładny zapach w domu, nie warto zapominać o jego regularnym sprzątaniu. Akcesoria, na których osiada kurz, takie jak dywany, zasłony czy koce powinny być regularnie odkurzane, prane i odświeżane. W kuchni suszarka do naczyń i zlew mają ciągły kontakt z resztkami żywności – warto je myć i dezynfekować na bieżąco. Jeśli często gotujesz, nie zapominaj o używaniu okapu. Sprzęt pomaga w walce z uporczywymi zapachami gotowanych dań. Podobnie wygląda sprawa z łazienką. W pomieszczeniu panuje podwyższona wilgotność, co sprawia, że połączenie czystości i odświeżacza powietrza przyniesie oczekiwane rezultaty.

Zanieczyszczone tapicerki lub dywany warto wyczyścić przy pomocy sody oczyszczonej. Posypaną plamę należy lekko potrzeć suchą szmatką, a następnie zostawić na godzinę lub dwie. Po tym czasie rozsypaną sodę warto odkurzyć.

Bez wątpienia stosowane atomizery i regularne sprzątanie przyniesie oczekiwane efekty i pomoże utrzymać ładny zapach w domu. Podczas odkurzania warto zastosować saszetki zapachowe do worków. Z kolei w szafie poleca się powiesić lawendowy zapach, który nie tylko pięknie pachnie, ale i przeciwdziała molom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *