Znasz to uczucie, kiedy przygotowując się na zmianę pogody, wyciągasz dawno nieużywane ubrania z szafy i orientujesz się, że mają bardzo nieprzyjemny zapach? A może zapach potu utrzymuje się na Twoich ubraniach przez dłuższy czas, nawet pomimo prania? Tkaniny mają to do siebie, że bardzo łatwo chłoną różne aromaty, dlatego nieprzyjemny zapach ubrań nie jest czymś zaskakującym. W tym artykule prezentujemy szereg sposobów na to, jak się go pozbyć, tak aby już nigdy nie musiało Cię to martwić.

Nieprzyjemny zapach ubrań w szafie – z czego wynika i co z tym zrobić?

Nieprzyjemny zapach ubrań w szafie najczęściej wiąże się z nadmierną wilgocią. Wspominaliśmy wyżej o zmianie garderoby przed nowym sezonem pogodowym i rzeczywiście – dawno nienoszone ubrania, które leżały w szafie i nie dostawały odpowiedniej ilości powietrza, bardzo często potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach. Najczęściej sprawa dotyczy swetrów i innych wełnianych elementów garderoby, które wysychają znacznie wolniej niż bawełna czy sztuczne materiały. Twoje ubrania mogą nieprzyjemnie pachnieć również po ich przemoczeniu. Winowajczynią może okazać się także dawno nieczyszczona pralka.

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań? Pierwszym krokiem powinno być… pranie! Czasem wystarczy długi cykl, wyższa temperatura, dodatek odpowiedniego płynu do płukania lub olejku eterycznego, aby cieszyć się z powrotem pięknym zapachem ubrań. O tym, jakie olejki eteryczne stosować do prania, możesz przeczytać tutaj. Skuteczne może okazać się również wcześniejsze namaczanie ubrań w roztworze z sody oczyszczonej oraz wody.

Uwaga – w przypadku wełnianych ubrań może być trudno pozbyć się specyficznego zapachu bez ryzyka zniszczenia. Czasem najlepszym wyjściem będzie oddanie ich do pralni, gdzie ich kondycją zajmą się specjaliści.

A co, jeśli pranie nie pomaga? Możesz spróbować… zamrozić ubrania. Temperatura poniżej zera sprawi, że ubrania będą odświeżone, a nieprzyjemna woń zniknie. W podobny sposób działa również wygotowanie ubrań we wrzątku (uważaj jednak, aby ich nie zniszczyć!)

 jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań

Jak usunąć nieprzyjemny zapach z ubrań od potu?

Nieprzyjemny zapach potu na ubraniach to coś, z czym szczególnie często borykają się sportowcy i osoby, które przebywają w wysokich temperaturach. Czy da się go pozbyć?

Jeśli zwykłe pranie nie działa, możesz zastosować domowe sposoby na pozbycie się zapachu potu z ubrań. Spróbuj namoczyć ubrania przed praniem w roztworze wody z cytryną – sok z cytryny ma właściwości antybakteryjne, dzięki czemu jest w stanie usunąć z ubrań nieprzyjemny zapach. Na niechciany zapach świetnie może zadziałać również uprzednie namoczenie ubrań w wodzie z octem albo mieszaninie soli z wodą.

Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań z lumpeksu?

Kupowanie ubrań z drugiej ręki to ekologiczne działanie, dzięki którym ubrania zyskują nowe życie. Zdarza się jednak, że mają one specyficzny zapach, którego przyczyny mogą być bardzo różnorodne. Na szczęście nieprzyjemnego zapachu takich ubrań w większości przypadków można się bardzo łatwo pozbyć. Możesz spróbować sposobów, o których piszemy w części artykułu na temat usuwania zapachu potu z ubrań. Dobrą metodą jest również użycie alkoholu – wystarczy spryskać nim delikatnie materiał, a następnie uprać ponownie. Nieprzyjemny zapach, który zdarza się tylko czasem, nie powinien być powodem do rezygnacji z kupowania ubrań w lumpeksach.

Jak zapobiegać nieprzyjemnemu zapachowi ubrań?

Zdecydowanie najlepszym sposobem na radzenie sobie z nieprzyjemnym zapachem ubrań jest zapobieganie jego powstawaniu. Przepocone ubrania warto od razu uprać, aby woń potu nie miała czasu na głębokie wniknięcie w dany materiał. Z kolei jeśli chodzi o nieprzyjemny zapach ubrań w szafie, sprawdzą się specjalne zawieszki zapachowe lub zapachy do domu Loris. Warto także pamiętać o tym, aby wieszając ubrania, zachowywać między nimi odpowiednie odstępy, tak aby mogło docierać do nich powietrze. Jeśli w Twoim mieszkaniu panuje wilgoć, zastanów się nad zainwestowaniem w urządzenie, które pochłonie jej nadmiar.

Nieprzyjemny zapach ubrań może być drażniący, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby, aby się go pozbyć. Zachęcamy do wypróbowania!

Zapachy do domu, które pomogą pozbyć się nieprzyjemnych zapachów!

-28%
Original price was: 40,00 zł.Current price is: 28,90 zł.
-28%
Original price was: 40,00 zł.Current price is: 28,90 zł.
-28%
Original price was: 40,00 zł.Current price is: 28,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *