Liczba palaczy w naszym kraju na szczęście stale spada. Wiele osób decyduje się także na papierosy elektroniczne, które nie pozostawiają po sobie tak intensywnej woni. Co jednak w sytuacji, gdy nasza bliska osoba pali tradycyjne wyroby, a my chcemy pozbyć się zapachu tytoniu z auta? Jakie metody okazują się być najbardziej skuteczne? Sprawdźmy, jak pozbyć się zapachu tytoniu z auta w sposób maksymalnie łatwy i skuteczny.

Usuwanie zapachu tytoniu z auta łatwo i szybko

Jeśli zależy nam na tym, aby w zaledwie kilka sekund zamaskować nieprzyjemną dla wielu woń tytoniu, to warto zastosować klasyczne zawieszki zapachowe do samochodu. Skutecznie niwelują różnego rodzaju zapachy, ale przy tym nie są agresywne. Dzięki temu nie wpływają także negatywnie na poziom koncentracji kierowcy, otaczając go jednocześnie przyjemnym zapachem, który umila prowadzenie samochodu.

Drugim, równie szybko działającym rozwiązaniem są zapachy do auta przypominające mini perfumy. Opakowane w niewielkie, subtelne flakony, z nutami takimi, jakie lubimy najbardziej, od owocowych, przez kwiatowe, aż po delikatne wonie przypraw.

Każda z tych metod stanowi doskonały sposób na odświeżenie wnętrza auta i to również wtedy, gdy chcemy nie tylko usunąć zapach tytoniu z samochodu, ale też inne nieprzyjemne wonie.

Jak usunąć zapach tytoniu z auta?

Pranie tapicerki

Jak natomiast usunąć zapach tytoniu z auta, gdy jest on trudny do pozbycia się dzięki zawieszkom lub perfumom? W takiej sytuacji warto zdecydować się najpierw na pranie tapicerki, najlepiej przy użyciu specjalnych, przeznaczonych stricte do tego celu środków. Pozwoli to nie tylko pozbyć się nieprzyjemnej woni, ale również upewnić się, że tkaniny samochodowe nie ulegną zniszczeniu. Pranie tapicerki można powierzyć także fachowcom, o ile pozwala na to nasz budżet.

Trzeba także pamiętać, aby po samodzielnym praniu pozwolić tkaninom wyschnąć. Dlatego drzwi pojazdu najlepiej otworzyć na kilka godzin. Dopiero po tym warto zastosować wspomniane wcześniej zawieszki lub zapachy do auta, które znów wypełnią wnętrze przyjemną wonią. Jeśli bowiem tkaniny nie wyschną w pełni, to niestety możemy narazić się na powstanie pleśni, które sama w sobie również pachnie nieprzyjemnie i jest szkodliwa dla zdrowia.

Z naszego bloga dowiesz się także, gdzie zawiesić odświeżacz w samochodzie, aby działał w możliwie najbardziej efektywny sposób.

Profesjonalne ozonowanie samochodu

Wielu kierowców pali w samochodzie przez lata, a nawet dekady. W takiej sytuacji woń tytoniu na tyle głęboko wchłonęła się w tapicerkę oraz każdy zakamarek pojazdu, że wietrzenie na pewno nie będzie wystarczające. Wówczas można zastosować ozonowanie, które dodatkowo pomaga usunąć roztocza i bakterie. Jest to więc dobra metoda, zwłaszcza jeśli pojazd przygotowywany jest do odsprzedania. Trzeba przy tym pamiętać o kosztach takiej usługi, które zazwyczaj rozpoczynają się od około 50 zł. Z usługą ozonowania warto połączyć także wymianę filtra kabinowego. Jeśli bowiem kierowca palił w aucie przez wiele lat, to zapach z pewnością przedostał się również do niego.

Jak usunąć zapach tytoniu z samochodu? Jak widać metod jest kilka, a aby uzyskać jak najlepszy efekt, warto zdecydować się na wykorzystanie kilku z wymienionych technik. Są one polecane nie tylko na co dzień, ale zwłaszcza w sytuacji, gdy pojazd przygotowywany jest do odsprzedania.

Produkty, które sprawią, że Twoje auto będzie pięknie pachniało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *