Mówi się, że psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka. Zdarza się jednak, że wskutek nieprawidłowej pielęgnacji i naszych nawyków pozostawiają nieprzyjemne zapachy. Sprawdźmy więc, jak pozbyć się zapachu psa w domu w sposób szybki i łatwy! Serdecznie zachęcamy do lektury i poznania najskuteczniejszych metod w tym zakresie.

1. Regularne kąpiele

Zamiast ukrywać nieprzyjemne zapachy, najlepiej od razu je niwelować. Jednym z najlepszych sposobów jest po prostu regularne kąpanie psa, które pomaga utrzymać czystość skóry i sierści, co może zmniejszyć intensywność zapachu.

Wiele osób zadaje jednak pytanie, jak często kąpać psa. W praktyce zależy to od wielu czynników takich jak rodzaj sierści, aktywność fizyczna, styl życia i stan zdrowia zwierzaka. Przykładowo psy o krótkiej sierści zazwyczaj nie wymagają częstych kąpieli. Kąpiel raz na kilka miesięcy, lub gdy pies jest naprawdę brudny, może być wystarczająca. Natomiast psy o długiej sierści, wymagają częstszych zabiegów pielęgnacyjnych. Wówczas kąpiel co 4-6 tygodni może być odpowiednia. Jak jednak wspomnieliśmy, bardzo wiele zależy po prostu od zwierzaka. Dodatkowo w razie wątpliwości warto skonsultować to z weterynarzem.

2. Czyszczenie ubrań i pościeli

Psy przebywające w domach lgną do różnego rodzaju tkanin i pościeli. Dlatego tak ważne jest to, aby były one prane w sposób częstszy, aniżeli standardowo. Jeśli więc pupil z nami śpi, to tkaniny należy prać minimum raz w tygodniu lub częściej, jeśli czujemy taką potrzebę. Chodzi tutaj jednak nie tylko o pościele, ale także koce, dywany, a nawet zasłony, które z czasem chłoną zapach z otoczenia.

Jak zlikwidować psi zapach w domu?

3. Regularne wietrzenie

Wietrzenie pomieszczeń jest kluczowe dla utrzymania świeżego i zdrowego środowiska w domu. Usuwa ono nieprzyjemne zapachy, które mogą pojawić się w wyniku obecności psiego futra i zapobiega gromadzeniu się alergenów oraz bakterii. Dodatkowo, wietrzenie pomieszczeń pomaga w kontrolowaniu wilgoci, która może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Dlatego też powinno odbywać się również zimą i być krótkie, ale intensywne.

4. Pochłaniacze zapachów

Większość psów ma także swoje własne kuwety, w których śpi oraz odpoczywa. W takim przypadku warto zakupić specjalne środki właśnie do kuwet, które będą od razu pochłaniać nieprzyjemne zapachy. Warto zaznaczyć, że takie produkty są nieszkodliwe dla zwierząt, oczywiście o ile zakupiliśmy odpowiednie, sprawdzone preparaty znanych marek.

5. Oczyszczasz powietrza

Jak jeszcze pozbyć się zapachu psa w domu? Okazuje się, że niezawodne są również nowoczesne oczyszczacze powietrza. Zazwyczaj stosowane w celu usuwania zanieczyszczeń spowodowanych działaniem dymu i smogu, okazują się być przydatne także do niwelowania zapachu zwierząt. Warto więc używać ich w sposób regularny w tych pomieszczeniach, w których przebywa nasz ukochany pupil.

6. Używanie odświeżaczy powietrza

Powyższe metody są skuteczne w celu niwelowania psiego zapach z domu. Czasem to jednak za mało i trzeba wykorzystać dodatkowe metody, które pozwolą wypełnić wnętrza bardzo przyjemnymi aromatami. Do tego celu warto wykorzystać zapachy do domu, np. specjalne patyczki. Dostępne zapachy to bardzo szeroka gama produktów odpowiadających na różne potrzeby. Warto jednak mieć na uwadze to, aby nie były drażniące dla naszych zwierzaków. 

7. Perfumy do domu

Jeśli lubimy wypełniać wnętrza nietypowymi aromatami, to warto zdecydować się również na niszowe zapachy do domu. Zamknięte w eleganckich flakonach, te ekskluzywne produkty mają potencjał stać się dekoracją do wielu pomieszczeń. Świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie zazwyczaj odpoczywamy, jak na przykład w salonie czy sypialni. Ich unikalne połączenia, takie jak nuty skóry, bergamotki czy pikantnych przypraw, z pewnością przyciągną uwagę miłośników nietypowych kompozycji, a przy tym pomogą niwelować nieco mniej przyjemny zapach ukochanych zwierzaków.

Jak się pozbyć zapachu psa w domu? Podsumowanie

Jak widać istnieje wiele metod na to, aby pozbyć się zapachu psa w domu i jednocześnie wypełnić wnętrza bardzo przyjemnymi aromatami. Oczywiście warto mieć na uwadze, że samo maskowanie nie wystarczy – konieczne są po prostu dobre nawyki, takie jak regularne wietrzenie oraz częste pranie tkanin.

Z naszego bloga dowiesz się także, co pochłania zapachy w naszych domach.

Perfumy do domu, które pomogą Ci pozbyć się najgorszych zapachów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *