Nadszedł czas na zmiany w twojej aranżacji? Wymieniasz meble na nowe, drewniane i solidne modele? Chociaż świeżo pomalowane lub lakierowane drewno może pięknie prezentować się w nowym otoczeniu, to zapach samego lakieru może być nieco przytłaczający, a nawet toksyczny w wysokim stężeniu. 

W tym artykule podzielimy się sprawdzonymi metodami, jak skutecznie pozbyć się charakterystycznego aromatu lakieru do drewna. Sprawdź nasze porady, aby móc cieszyć się nowym wnętrzem, bez nieprzyjemnego zapachu! Zapraszamy do lektury.

Nowe meble – jak pozbyć się tego charakterystycznego zapachu?

Sposobów na pozbycie się zapachu nowych mebli jest co najmniej kilka. Nie zawsze każdy się sprawdzi w konkretnym przypadku, dlatego warto wypróbować wiele metod. Warto też pamiętać o tym, że jest to zapach intensywny, chemiczny i mocno osadzony na meblach, więc jego wywabienie może potrwać nawet kilka dni. Poniżej przygotowaliśmy 5 sprawdzonych sposobów!

  • Dokładnie wywietrz pomieszczenie

Najprostszym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem jest intensywne wietrzenie pomieszczenia. Po wstawieniu nowych mebli czy np. lakierowaniu drewnianej podłogi warto otworzyć okna na oścież, najlepiej na kilka godzin. Jeśli masz w domu oczyszczacz powietrza, również może się tutaj sprawdzić. Zwłaszcza te dokładniejsze, które oczyszczają powietrze z drobnych cząsteczek i alergenów, mogą też wyłapać związki zapachowe i pomóc w usuwaniu zapachu lakieru. Od wietrzenia warto zacząć, jednak konieczne mogą być dalsze kroki.

  • Usuwanie zapachów: skorzystaj z naturalnych pomocników

Zanim sięgniesz po chemiczne rozwiązania, warto wypróbować naturalne absorbery zapachów. Jednym z nich jest cytryna, którą wielu z nas stosuje np. do neutralizowania przykrych zapachów w lodówce. Możesz rozłożyć w pokoju połówki cytryn, lub postawić w misce wyciśnięty sok. Podobnie można użyć octu, który, choć sam intensywnie pachnie, pomaga w absorbowaniu innych zapachów. 

Oprócz tych dwóch składników możesz przetestować także węgiel aktywny. Jest doskonały do pochłaniania zapachów. Wystarczy umieścić woreczki z węglem aktywnym w różnych miejscach pomieszczenia.

jak pozbyć się zapachu nowych mebli?

Poznaj więcej naturalnych absorberów zapachów: 5 pochłaniaczy brzydkich zapachów.

  • Woskowanie mebli 

Wosk do drewna nie tylko pielęgnuje powierzchnię, ale także tworzy na meblach cieniutką warstwę, która pomaga w łagodzeniu intensywnego zapachu lakieru, “odcinając” go pod powierzchnią. Wybierz wosk o neutralnym lub delikatnym zapachu.

  • Specjalne środki do usuwania zapachów

Na rynku dostępnych jest wiele środków do neutralizowania zapachów, w tym także intensywnego zapachu lakieru. Możesz je znaleźć w sklepach budowlanych, w drogeriach czy zamówić przez internet. Warto jednak pamiętać o tym, że są to środki chemiczne, które również nie są obojętne dla naszego zdrowia, dlatego na początek lepiej spróbować metod naturalnych.

  • Dokładnie posprzątaj lakierowane powierzchnie

Intensywny zapach lakieru osiada na meblach, dlatego umycie lakierowanych powierzchni przy pomocy łagodnych środków może pomóc w jego zneutralizowaniu. Możesz np. użyć delikatnego detergentu do drewna, upewniając się, że można stosować go na lakierowanych powierzchniach. Alternatywą jest przetarcie mebli szmatką nasączoną roztworem octu w wodzie. W obu przypadkach zacznij od małej powierzchni, aby upewnić się, że żadna z metod nie uszkadza mebli.

Jak pozbyć się zapachu lakieru? Podsumowanie

Pozbycie się intensywnego zapachu lakieru do drewna wymaga czasu i cierpliwości, ale zastosowanie kilku prostych metod może sprawić, że proces ten będzie znacznie łatwiejszy. Wypróbuj różne sposoby, aby znaleźć najbardziej skuteczną dla Ciebie metodę. Zaczynając od wietrzenia, a następnie korzystając z pomocy naturalnych składników absorbujacych zapachy, aż po dokładne czyszczenie lakierowanych powierzchni. Pomocne mogą okazać się także piękne zapachy do domu, które wypełnią pomieszczenie kojącymi aromatami.

Zapachy do domu, dzięki którym uzyskasz piękny zapach w pomieszczeniu!

-13%
Original price was: 40,00 zł.Current price is: 34,90 zł.
-13%
Original price was: 40,00 zł.Current price is: 34,90 zł.
-10%
Original price was: 49,90 zł.Current price is: 45,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *