Szukasz wymarzonych perfum dla siebie, przeglądasz różne buteleczki i nie do końca wiesz, co oznaczają niektóre oznaczenia? Szczególnie enigmatyczne może okazać się FL. OZ. na perfumach, które pojawia się na każdej buteleczce. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu symbolowi na perfumach i wyjaśnimy, co właściwie oznacza. Zapraszamy do lektury!

Fluid ounce — co oznacza ten symbol na perfumach?

Fluid ounce (uncja płynu), znane również jako fl oz, jest jednostką miary stosowaną głównie w Stanach Zjednoczonych, do określania objętości cieczy. Jest to miara stosowana także w przypadku perfum. Warto jednak zauważyć, że nie dotyczy ona samej mocy zapachu czy jego trwałości, lecz jedynie ilości samej substancji w butelce. O intensywności i trwałości zapachu świadczą oznaczenia EDP, EDT i inne.

Zastanawiasz się, co oznaczają skóty EDP, EDT czy EDC? Sprawdź nasz artykuł: Oznaczenia trwałości perfum.

fl oz przelicznik

Fl oz — prosty przelicznik

Jak przeliczyć uncję płynu na mililitry? Wystarczy skorzystać z takich proporcji i odpowiednio je pomnożyć:

1 fl oz = 29,6 ml

Czyli jeśli na buteleczce perfum istnieje oznaczenie w jednostce fl. oz., wystarczy tę liczbę pomnożyć przez 29,6, lub w zaokrągleniu przez 30, dla ułatwienia obliczeń. Czyli przykładowo, jeśli na butelce widzisz oznaczenie 1,7 fl. oz., po pomnożeniu przez 29,6 otrzymasz informacje, że objętość tych perfum wynosi 50 ml.

FL.OZ na perfumach — najczęściej pojawiające się oznaczenia

Standardowo na opakowaniach perfum najczęściej pojawiają się takie oznaczenia:

  • 1 fl. oz. – 30 ml, zwykle poza próbkami i perfumetkami będzie to najmniejsza dostępna objętość. To dobry wybór, jeśli chcesz przetestować dany zapach i jego trwałość.
  • 1,7 fl.oz. – 50 ml, wciąż mała objętość, fajnie sprawdzi się na różne wyjazdy czy do torebki
  • 2,5 fl.oz. – 75 ml, wiele klasycznych zapachów, które charakteryzują się ozdobnymi, designerskimi buteleczkami, ma właśnie taką pojemność.
  • 3,4 fl.oz. – 100 ml, to już jest naprawdę duży flakonik, na który warto się zdecydować, jeśli masz pewność, że zapach przypadnie ci do gustu.

Podsumowanie

Odczytywanie stężenia fl oz na perfumach może być prostsze, niż ci się wydaje! Wystarczy znać podstawowe przeliczniki i pamiętać, ile mililitrów odpowiada danemu oznaczeniu fl oz. Dzięki temu łatwiej będzie dokonać odpowiedniego wyboru podczas zakupów perfum i dostosować objętość do własnych potrzeb. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą perfum damskich i męskich! W naszej ofercie znajdziesz perfumy głównie o objętości 1,7 fl.oz. (50 ml), które będą szczególnie wygodne do noszenia przy sobie na co dzień!

Perfumy dla niej i dla niego, które zmieszczą się wszędzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *