Dyfuzory zapachowe z patyczkami to bardzo popularne rozwiązanie, dzięki któremu możesz wprowadzić piękne zapachy do swoich wnętrz. Jest to tańsza i bezpieczniejsza w użytkowaniu alternatywa dla dyfuzorów elektrycznych, emitujących parę. Zastanawiałeś/aś się kiedyś, jak to działa, że po wetknięciu patyczków do buteleczki zapach roznosi się po całym pokoju? Zapraszamy do dalszej lektury tego wpisu, gdzie wyjaśniamy, jak działa dyfuzor zapachowy z patyczkami oraz jak go używać!

Działanie dyfuzora z patyczkami – jak rozprowadzany jest zapach?

Główną częścią dyfuzora jest szklana butelka lub pojemnik wypełniony płynem zapachowym, zawierającym naturalne olejki eteryczne lub syntetyczne olejki zapachowe (sprawdź: Olejki eteryczne a zapachowe – jakie są różnice?). Do tego pojemnika wkłada się cienkie patyczki, zazwyczaj rattanowe lub bambusowe.

To właśnie patyczki działają jak nośniki zapachu. Mają one porowatą strukturę, pełną mikroskopijnych kanalików, przez które ciecz może być wchłaniana i przenoszona aż do wierzchołków patyczków. Gdy olejek zostaje wchłonięty do końca patyczków, automatycznie zaczyna być rozprowadzany po całym pomieszczeniu. Tak naprawdę proces uwalniania zapachu trwa do momentu, aż skończą się olejki eteryczne w buteleczce.

Wskazówka: Im więcej patyczków jest używanych, tym intensywniejszy jest zapach, ponieważ olejki są rozpraszane na większej powierzchni. Jeśli więc chcesz, aby zapach był mocniejszy, użyj większej liczby patyczków.

dyfuzor zapachowy z patyczkami jak używać?

Dyfuzor zapachowy z patyczkami – jak go używać?

Po odpakowaniu dyfuzora, zacznij od wyboru miejsca, w którym będzie stał. Dobrym pomyslem są miejsca o dobrej cyrkulacji powietrza, czyli np. w korytarzu, gdzie wiele osób przechodzi w ciągu dnia. To wpływa na mocniejsze uwalnianie zapachu, jednak nie jest to koniecznością – w sypialni czy w łazience, dyfuzor na patyczki sprawdzi się tak samo dobrze! 

Następnie odkręć buteleczkę i dodaj do środka patyczki. Na start wystarczy 5-6 patyczków, a jeśli stwierdzisz, że zapach jest za słaby, dodaj ich więcej. Warto co jakiś czas odwracać patyczki, wyciągając zamoczone końcówki do góry. To pomaga w lepszym rozprowadzaniu zapachu. 

Jeśli cała mieszanka już się zużyje i postanowisz, że chcesz przygotować własną, pamiętaj, aby dokładnie wypłukać buteleczkę wodą z mydłem, a następnie odstawić do pełnego wysuszenia. Nigdy do końca nie wiadomo, jak zareagują połączone ze sobą różne zapachy, dlatego lepiej się upewnić, że buteleczka została dobrze umyta i pozbawiona starego zapachu.

Sprawdź także: Jak zrobić dyfuzor zapachowy z patyczkami?

Zalety dyfuzorów z patyczkami 

Dlaczego warto korzystać z dyfuzorów z patyczkami? Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie ma wiele zalet! 

Oszczędność prądu – W przeciwieństwie do innych typów dyfuzorów, te z patyczkami nie wymagają podłączenia do gniazdka. Jest to bardzo duże ułatwienie, w porównaniu do dyfuzorów elektrycznych, które muszą być podłączone do prądu przez cały czas użytkowania. Dzięki temu, dyfuzory z patyczkami są też bezpieczniejsze do pozostawienia bez opieki.

Niższa cena – Dyfuzory z patyczkami są zwykle o wiele tańsze, niż te elektryczne emitujące parę. Również mogą być używane przez długi czas – wystarczy dokupić same patyczki i przygotować swoją mieszankę zapachową.

Większa elastyczność w rozmieszczeniu – Dzięki temu, że dyfuzory z patyczkami nie muszą być przywiązane do kontaktów, możesz umieścić je w dowolnym, wybranym przez ciebie miejscu.

Dostosowanie intensywności zapachu – Możesz samodzielnie decydować, czy chcesz intensywniejszy zapach, czy może jednak mniejszą projekcję. Wystarczy, że zmienisz liczbę używanych patyczków.

Podsumowanie

Dyfuzory zapachowe z patyczkami to eleganckie i bezpieczne rozwiązanie do aromatyzacji pomieszczeń. Ich sposób działania pozwala na ciągłe uwalnianie zapachu do powietrza. Są proste w użyciu, trwałe i estetyczne, dzięki czemu idealnie nadają się do domu lub do biura. Jeśli szukasz subtelnego i jednocześnie trwałego sposobu na wprowadzenie przyjemnego zapachu do swojego otoczenia, dyfuzory z patyczkami będą doskonałym wyborem!

Najlepsze dyfuzory zapachowe z patyczkami od Loris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *