Nasze domy to przestrzenie relaksu, odpoczynku i pracy, choć czasem również wzmożonego wysiłku. To także miejsca, w których przyjmujemy gości. Dlatego ważne, aby przyjemnie pachniały i sprawiały, że przebywanie w nich będzie szczególnie komfortowe. Co jednak zrobić, żeby w domu pachniało naprawdę przyjemnie? Sprawdźmy to już teraz!

Co zrobić, żeby w domu pachniało? Codzienne nawyki

Warto zacząć od przygotowania bazy, dzięki której pomieszczenia będą gotowe na to, aby umieścić w nich patyczki zapachowe do domu lub kompozycje w innej formie. Najważniejsze zasady, do których warto stosować się na co dzień to:

  • regularne wietrzenie – pozwala na usuwanie stęchlizny i przeciwdziała gromadzeniu się nieprzyjemnych zapachów, a także wilgoci,
  • pranie oraz czyszczenie tkanin – tkaniny bardzo mocno chłoną zapachy, dlatego ważne jest to, aby w sposób regularny je prać,
  • unikanie palenia we wnętrzach – dym tytoniowy bardzo mocno wchłania się w tkaniny, dlatego ważne jest, aby nie palić w pomieszczeniach,
  • stosowanie okapu kuchennego, który pochłania zapachy – podczas gotowania warto, aby działał na pełnej mocy, zwłaszcza jeśli kuchnia połączona jest z salonem oraz jadalnią,
  • stosowanie oczyszczacza powietrza – jest to istotne głównie zimą, gdy do wnętrz może docierać zapach smogu i spalin, które nie tylko nieprzyjemnie pachną, ale i negatywnie wpływają na nasze płuca.

Stosując się do tych nawyków wnętrza są przygotowane na to, aby wypełnić je przyjemnymi zapachami.

Wskazówka: często w domu pojawiają się nieprzyjemne wonie np. wskutek przypalenia potrawy. Jak pozbyć się zapachu spalenizny? Przeczytaj nasz tekst blogowy i poznaj sprawdzone metody!

Inwestycja w zapachy do wnętrz

Czas na to, aby wnętrza zaczęły przyjemnie i ładnie pachnieć! Świetnie do tego celu sprawdzą się kompozycje zapachowe dedykowane stricte do wnętrz. Doskonale posłużą patyczki zapachowe, które powoli uwalniają swój aromat, ale do tego pięknie wyglądają (są umieszczone w estetycznych opakowaniach, dlatego mogą służyć za ozdobę).

Polecane są też niszowe zapachy do domu, również w niezwykle estetycznych flakonach. Pozwalają cieszyć się niebanalnymi zapachami o różnych przeznaczeniach. Można więc znaleźć kompozycje idealne do zrelaksowania się, ale i do poprawy uważności np. po to, aby skupić się w pracy.

Wszystkie te produkty zostały stworzone tak, aby były łatwo wyczuwalne, ale jednocześnie nieprzytłaczające (zbyt mocne zapachy mogłyby bowiem powodować np. ból głowy). Są też trwałe i wystarczają na długo. Nie trzeba więc aplikować ich każdego dnia ponownie, ale pozostawić we wnętrzu tak, aby stopniowo uwalniały swój aromat.

Inne metody na to, aby w domu ładnie pachniało

Co jeszcze można zrobić, aby w domu ładnie pachniało? Istnieje kilka sposobów, choć zdecydowanie mniej skutecznych, aniżeli zapachy od Loris. Takie metody to:

  • świece zapachowe – trzeba jednak mieć na uwadze, że nie wszystkie są dla nas zdrowe. Świece parafinowe mogą powodować ból głowy i gardła, a w dłuższym okresie nawet działać rakotwórczo. Dlatego najlepiej wybierać produkty naturalne knoty drewniane albo bawełniane. Trzeba pamiętać oczywiście również o bezpieczeństwie, czyli nie stosować takich produktów bez opieki i nadzoru, aby nie doprowadzić do pożaru,
  • olejki eteryczne – kolejnym sposobem jest rozpylanie olejków eterycznych, które mogą działać prozdrowotnie. Jednak również z nimi łatwo „przesadzić” i w takiej sytuacji mogą być drażniące. Co istotne, z ich stosowaniem należy uważać, jeśli w pomieszczeniu są dzieci, a także zwierzęta. Szczególne środki bezpieczeństwa są też konieczne u kobiet w ciąży,
  • kule zapachowe z pomarańczy i goździków – skutecznie wypełniają wnętrza zimowymi, przyjemnymi aromatami,
  • woreczki z lawendą – wyjątkowo relaksujący zapach ma lawenda, która dodatkowo odstrasza komary oraz mole ubraniowe. Warto więc umieszczać je w garderobie, ale jednocześnie chronić przed dostępem do dzieci.

Jak widać jest wiele sposobów na to, aby w domu przyjemnie pachniało. Najskuteczniejsze są jak widać gotowe kompozycje zapachowe, przeznaczone stricte do tego celu. Można znaleźć je oczywiście w ofercie Loris, dopasowanej do potrzeb osób lubiących zarówno klasyczne, jak i bardziej nietypowe kompozycje zapachowe.

Produkty, dzięki którym w Twoim domu będzie pięknie pachniało!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *