Jeśli często korzystasz z auta i dojeżdżasz nim codziennie do pracy czy zawozisz i odbierasz dzieci do szkoły, z pewnością wiesz, jak duże znaczenie ma zapach w jego wnętrzu. Nieprzyjemne zapachy mogą być uciążliwe nawet przy krótkiej przejażdżce, a samo otworzenie okien i wietrzenie często nie pomaga. Jak zadbać o przyjemny zapach w aucie? Zachęcamy do dalszej lektury tego artykułu, gdzie dzielimy się 3 sposobami na ładny zapach w samochodzie!

Zacznij od porządnego czyszczenia auta

Pierwszym krokiem do uzyskania przyjemnego zapachu w samochodzie jest gruntowne czyszczenie. Nawet najdroższe odświeżacze powietrza nie zadziałają, jeśli w aucie jest brud, kurz czy resztki jedzenia. Używanie odświeżaczy powietrza do auta, gdy jest w nim brudno, to najgorsze co można zrobić! Samo maskowanie zapachu nic nie da, wręcz przeciwnie – analogicznie jak z tuszowaniem zapachu potu ponownym użyciem dezodorantu, tak w przypadku samochodu, efekt będzie odwrotny. 

Dlatego jeśli od dłuższego czasu w aucie utrzymuje się nieprzyjemny zapach, np. po dymie papierosowym, warto oddać auto do profesjonalnego czyszczenia.Jeśli chcesz zająć się tym samodzielnie, najlepiej auto porządnie odkurzyć, wyczyścić tapicerkę specjalnymi środkami, a następnie przetrzeć też takie elementy w aucie jak deska rozdzielcza itp. 

Sprawdzony sposób na ładny zapach w samochodzie

Sposoby na ładny zapach w samochodzie: 3 propozycje

Gdy auto już jest wyczyszczone, a źródła emitowania brzydkiego zapachu usunięte z wnętrza samochodu, można przystąpić do wybierania nowych zapachów! Sprawdź poniższe propozycje.

Odświeżacze powietrza do samochodu

Najprostszym i najbardziej oczywistym wyborem będą gotowe zapachy do samochodu. Na rynku dostępne są odświeżacze powietrza do samochodów w różnych formach. Mogą to być szklane buteleczki z drewnianym korkiem, przez który zapach ulatnia się w naturalny sposób, mogą to być także zawieszki o różnych kształtach (choć klasykiem będzie oczywiście choinka), lub woreczki wypełnione perfumowanymi kuleczkami.

 Inną opcją są także flakoniki montowane w kratkach nawiewu, jednak ta opcja niesie ze sobą ryzyko uszkodzenia nawiewu – naszym zdaniem, lepiej wybrać inne rozwiązania.

Zawieszka zapachowa do auta DIY

Jeśli uwielbiasz aktywności DIY i wiele rzeczy do swojego domu robisz samodzielnie, możesz także podjąć się zrobienia zawieszki zapachowej do auta! Sam proces jest bardzo prosty, nie wymaga też dużych nakładów pieniężnych. Wystarczy kawałek filcu, karton, na którym wytniesz swój wzór, oraz olejki zapachowe i sznurek do zawieszenia! To bardzo fajna alternatywa dla gotowych zapachów, która pozwala Ci na stworzenie autorskiego zapachu do auta. 

Cały proces wraz z instrukcją przygotowania takiej zawieszki zawarliśmy w naszym poradniku: Jak zrobić zapach do samochodu?

Perfumy do pomieszczeń użyte w aucie

Nie musisz kupować typowo produktów do samochodu – możesz też wykorzystać perfumy do wnętrz. Jeśli masz już swoje ulubione produkty, których zapach uwielbiasz i które używasz na co dzień, możesz je też wykorzystać do samochodu. Musisz jedynie pamiętać o tym, że samochód ma bardzo małą powierzchnię w porównaniu do pokoju, dlatego jedno drobne psiknięcie zapewne wystarczy. Takie rozwiązanie będzie też oczywiście mniej trwałe – perfumy do wnętrz na jakiś czas utrzymają się w aucie, ale nie będzie to tak trwały zapach, jak np. zawieszki do auta. 

Podsumowanie

Na piękny zapach w samochodzie składają się nie tylko odświeżacze czy zapachowe zawieszki, ale przede wszystkim utrzymywanie porządku wewnątrz. Dlatego pamiętaj, aby z auta regularnie wynosić resztki jedzenia i staraj się nie palić w środku. Regularne sprzątanie auta pozwala na uniknięcie brzydkich zapachów, natomiast odświeżacze powietrza do auta są już wisienką na torcie, która sprawia, że aż chce się jechać w dłuższą trasę!

Trwałe zapachy do auta, które pokochasz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *